Bitcoin

Tāpat, kā lietojot e-pastu, nav nepieciešamības lūgt ģimenei izmantot vienu un to pašu programmatūru vai interneta pakalpojuma sniedzēju. Vienkārši ļaujiet viņiem turēties pie saviem iecienītajiem. Šajā ziņā nav nekādu problēmu – tās visas ir savietojamas un izmanto vienu publiskās atslēgas tehnoloģiju.

Veikt pārskaitījumu pāri robežai ir tikpat vienkārši, kā samaksāt kādam tepat, ielas otrā pusē. Nav banku, kas liktu nogaidīt 3 darba dienas, nav arī papildus komisijas maksas par starptautisku pārvedumu, nav bitmonētu pārskaitījuma limitu.

Nepastāv komisijas maksas, lai saņemtu bitmonētas, un daudzi elektroniskie maciņi pieļauj jums pašiem kontrolēt, cik liela ir komisijas maksa, bitmonētas tērējot. Vairumam maciņu ir samērīgas pamata noteiktās komisijas maksas, un augstākas maksas var veicināt ātrāku jūsu transakciju veikšanu. Maksa par pārskaitījumu nav saistīta ar pārskaitījuma summu, tātad par vienu un to pašu samaksu ir iespējams pārskaitīt gan 100 000, gan 1 bitmonētu.

Jūsu identitātes aizsardzība tiek veikta tādējādi, ka Bitcoin nepastāv kredītkartes numurs, kuru kādam iespējams izmantot ļaunprātīgos nolūkos. Faktiski ir pat iespējams sūtīt naudu, neatklājot savu identitāti, līdzīgi kā rīkojoties ar skaidru naudu. Taču jāņem vērā, ka varētu būt dažas prasības, kas jāizpilda, lai aizsargātu jūsu identitāti. Bitmonētas var pārvērst arī tradicionālajās valūtās, taču tādā gadījumā anonimitāte var zust.

Eiropā zināmas Bitcoin biržas, bet Latvijā bitmonētas pieņem airBaltic, bars SpotCafé, AnoniBet – sporta totalizators, kurā var likt likmes arī uz Latvijas turnīriem, Bitshop.lv – Latvijas interneta veikals, kas pamatā tirgo datora preces. Taču Latvijas Banka un FKTK bitmonētu maksājumus neatzīst, saistot tos ar maksātāja neaizsargātību gadījumos, kad pārskaitījums, piemēram, nenotiek.

Ja uzkrājumi pārvērsti bitmonētās, tiesas un parādu piedzinēji pie digitālās valūtas kontiem klāt netiekot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: