Kabatas naudas izsniegšana bērniem

Krāšana kārotajai rotaļlietai vai grāmatai, saldumu un citu lietu iegāde, šīs visas lietas ir realizējamas pateicoties tam, ka vecāki dod saviem bērniem kabatas naudu. Latvijā lielāka daļa vecāki piešķir kabatas naudu saviem bērniem, vienlaikus vecāki norāda, ka to dara neregulāri un bez konkrēta mērķa, liecina Nordea Naudas skolas aptaujas dati. Kam visbiežāk bērni tērē savu kabatas naudu?  Pētījumi rāda, ka bērni naudu galvenokārt tērē maziem, pašu izvēlētiem pirkumiem – saldumiem, našķiem un pārtikai skolas kafejnīcā.

Vēlme sakrāt kam lielākam, tas ir, „sapņu pirkumam” – ritenim vai spēlēm – pirmo reizi parādās vēlāk – pamatskolas vecumā.

Kādēļ ir svarīgi izsniegt kabatas naudu bērniem?

Visas dzīvei vajadzīgās lietas, arī rīkošanos ar naudu un sava budžeta plānošanu, jāsāk apgūt jau agrā vecumā. Pareizu naudas tērēšanas un krāšanas principu apgūšana bērnībā jums dos labus pamatus turpmākajai dzīve, un jūs jau būsiet, uzkrājis vismaz nelielu pieredzi un apguvis visus pamatprincipus veiksmīgākai savu pieejamo resursu tērēšanai. Kā jau ar jebkuru lietu, arī rīkoties ar naudu var apgūt tikai praktiskā veidā reāli, to darot. Katrā ģimenē bērniem piešķirtās kabatas naudas daudzums būs atšķirīgs un atkarīgs no vecāku un ģimenes budžeta iespējām, tomēr pat pāris eiro mēnesī ir pietiekami, lai bērns gūtu pirmo pieredzi ar savu naudu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: