Kas var pieteikties aizdevumam?

AizdevumiLai varētu pieteikties un arī saņemt kredītu, jums ir jāatbilst visām aizdevēja izvirzītajām prasībām un noteikumiem. neatbilstība pat vienam, nelielam punktam var nozīmēt atteikumu, turklāt, aizdevējs jums nepaskaidros atteikuma iemeslu. Tieši tāpēc ka aizdevējs patur tiesības atteikt aizdevumu bez papildus paskaidrojumiem, ir ļoti svarīgi izprast konkrētā aizdevēja prasības, lai nerastos situācija ka jūs tērējat laiku piesakoties pie aizdevēja kurš jums šo kredītu neizsniegs, jo neesat sasnieguši vecuma ierobežojumu vai ko citu.

Viens no faktoriem kas nosaka jūsu iespējas saņemt kredītu ir jūsu vecums. Latvijas Republikas likumi nosaka ka personas kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu nevar aizņemties kredītu. Tātad, lai varētu aizņemties, jums ir jābūt pilngadīgam, bet arī tas vēl nenozīmē ka varat doties pie jebkura aizdevēja. Daudzi no Latvijā sastopamajiem ātro kredītu izsniedzējiem ir vienojušies izsniegt kredītus tikai no 20 gadu vecuma. Lai arī bankas un citi aizdevēji jums piedāvā kredītu jau no 18 gadiem, ir jāpārliecinās vai jūsu izvēlētais aizdevējs nav izvēlējies citu vecuma ierobežojumu. Tāpat ir ar maksimālo vecumu. Daudzi aizdevēji nosaka maksimālo vecumu kredīta saņemšanai kā 65, 70, 75 vai kādu citu vecumu.

Otrs faktors ir ienākumu esamība. Mums visiem ir saprotams, ka aizdevējs nedarbojas ar labdarīgiem nodomiem un tāpēc aizdod naudu tikai tad, ja ir redzamas iespējas ka to arī atmaksāsiet. Lai arī ir dzirdēts par aizdevējiem kas piedāvā kredītu bez darba vietas, tas nenozīmē ka jums to izsniegs ja jums nav nekādu ienākumu. Šie ienākumi var būt pensija vai pabalsts, bet jums ir jābūt iespējai šo kredītu atmaksāt. Jāpiebilst ka aizdevēji ļoti rūpīgi izvērtē aizdevumus pret pensijām vai līdzīgiem ienākumiem un atbilde var būt noraidoša biežāk kā parasti.

Cits, ļoti nozīmīgs, faktors ir jūsu kredītvēsture. Visi aizdevēji izvērtē potenciālā klienta kredītvēsturi. Pēc tās tiek spriests par aizdevuma piešķiršanu balstoties uz jūsu iepriekšējām kredītu saistībām. Ja jums ir bijuši parādi vai esat kavējies ar aizdevumu atmaksu, jūsu aizdevums var tikt noraidīts, var tikt piemērota augstāka procentu likme vai var tikt ierobežota jums pieejamā aizdevuma summa. Lai arī jūsu kredītvēsture satur visas jūsu saistības un atspoguļo visas problēmas kas ir bijušas saistībā ar aizdevumu atmaksu, arī ar rēķinu atmaksu ja process ir nonācis līdz parāda piedziņai, aizdevēji nepārbauda visu jūsu vēsturi. Parasti tiek pārbaudīts tikai pagājušais gads vai divi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: