Medicīnas rēķins? Risnājums!

Mūs visus var piemeklēt situācija, kad mēs nokļūstam nepatikšanās ar naudu starp mūsu algas dienām un varbūt, ka ātro kredītu izmantošana šādu situāciju risināšanai, var būt samērā noderīga.  Šie kredīti tiek izmantoti kā īstermiņa finanšu risinājums nelielām finanšu nepieciešamībām. Pieņemsim, ka Jums ir jāmaksā Jūsu medicīnas rēķins, kuru Jūs nevarat atlikt, tad ātrais kredīts var kalpot kā labākais risinājums Jūsu finanšu vajadzībām.

Ātrie kredīti darbojas kā avanss no Jūsu algas, un Jūs varat atmaksāt kredīta summu, saņemot savu nākamo mēnešalgu vai citus ienākumus, kurus varat pierādīt. Parastās kreditēšanas metodes, piemēram, patēriņa kredīti, kredītkartes un overdrafti varētu nebūt efektīvs risinājums Jūsu īstermiņa finanšu problēmām un pašreizējā ekonomiskajā scenārijā iegūt šo kredītu no tradicionālā avota, piemēram, bankas varētu būt ļoti grūti.

Kredītkartes un overdrafti varētu būt dārgāki, ja mēs salīdzinām tos ar ātrajiem kredītiem bez procentiem. Tomēr arī ātro kredītu procentu likme ir aizņemoties atkārtoti, bet patiesās izmaksas, kas rodas, iegūstot dažus simtus eiro uz īsu termiņu, varētu kopumā būt ievērojami mazākas nekā kredītkartei vai overdraftam.

Vai šī veida kredīti tiešām ir labākais risinājums? Vai tie vienmēr ir efektīvs risinājums finansiālajām problēmām?

Ātro kredītu likumi

Ātro kredītu likumi ir daudz un dažādi, jo daudzi bija neapmierināti ar to, ka pēdējos gados tika izsniegti sliktie kredīti. Sliktie kredīti nozīmē to, ka ir radušās problēmas ar kredīta atmaksu, kā rezultātā tiek kavēta parāda atdošana un rodas papildus izmaksas kopā ar vēl lielākām problēmā, kā bija pirms aizņemšanās.
Ātro kredītu jeb nebanku kreditēšanu Latvijā reglamentē Patērētāju tiesību aizsardzības likums un Ministru kabineta 2011.gada 29.marta noteikumi Nr.245 “Noteikumi par kārtību, kādā izsniedz, pārreģistrē, aptur un anulē speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai un maksā valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu un pārreģistrāciju, kā arī prasībām kapitālsabiedrībai speciālās atļaujas (licences) saņemšanai”.

Vairāk par likumiem http://www.likumi.lv/doc.php?id=228147

Patērētāju tiesību aizsardzības likums http://www.likumi.lv/doc.php?id=23309

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: