Par patēriņa kredītiem

Patēriņa kredīts ir iespējams labākais risinājums situācijās, kad pēkšņi ir nepieciešama nauda. Parasti patēriņa kredītu izsniedz ļoti īsā laika periodā. Latvijā tā sauktie ātrie kredīti arī ir uzskatāmi par patēriņa kredītiem. Taču patēriņa kredītus izsniedz arī Latvijā reģistrētās komercbankas tomēr, piesakoties patēriņa kredītam bankā, jārēķinās, ka tā piešķiršana notiks dažu dienu laikā, atšķirībā no ātro kredītu izsniedzējiem, kuri saviem klientiem kredītus piešķir vien dažu minūšu laikā. Tomēr banku piedāvātajiem patēriņa kredītiem ir kāds plus, tie ir nesalīdzināmi lielāki, protams, ja to atļauj Jūsu ienākumi.

Patēriņu kredītu salīdzināšana

Piesakoties patēriņa kredītam vai jebkuram citam kredītam, ir nepieciešams veikt rūpīgu tirgus izpēti. Patēriņa kredītus Latvijā piedāvā praktiski visas komercbankas un arī vairāki ātro kredītu izsniedzēji, kuri ir specializējušies tieši patēriņu kredītu izsniegšanā. Tādejādi patēriņa kredītu tirgū ir sastopami vairāki desmiti piedāvājumi, no kuriem ir nepieciešams izvēlēties sev personīgi izdevīgāko piedāvājumu.

Starp banku un ātro kredītu izsniedzējiem ir atšķirīgi noteikumi patēriņu kredītiem

Lai arī pēc būtības bankas un ātro kredītu izsniedzēji piedāvā praktiski vienu un to pašu produktu – patēriņa kredītu, tomēr starp abām konkurējošajām pusēm ir novērojama atšķirīga kreditēšanas politika un noteikumi. Nebanku kredītdevēji, jeb ātro kredītu izsniedzēji piedāvā patēriņa kredītu izsniegt vien dažās minūtēs un netiek pieprasīti neskaitāmi dokumenti. Tomēr šie aizdevēji piedāvā salīdzinoši mazākas summas, jo tie tomēr ir nenodrošināti kredīti. Savukārt banku piedāvātie patēriņa kredīti ir ar salīdzinoši lielākām summām, tomēr, lai pieteiktos patēriņa kredītam no kādas komercbankas, būs nepieciešams daudz vairāk laika, kā arī būs nepieciešams aizpildīt vairākas veidlapas, kā arī iesniegt dažādus dokumentus. Ļoti iespējams, ja arī strādājat un saņemat salīdzinoši labu algu, banka atteiksies Jums piešķirt patēriņu kredītu un būsiet tikai veltīgi izmantojuši savu dārgo laiku.

Vēl viena iespēja, kredīts pret auto ķīlu

Gadījumā ja nepieciešama lielāka kredīta summa un neviens no ātro kredītu izsniedzējiem šādu summu nespēj piedāvāt, ir iespējams vērsties pie aizdevējiem, kuri izsniedz kredītu pret auto ķīlu. Starp citu aizņemoties no šiem aizdevējiem, auto tiek atstāts Jūsu rīcībā, un varat turpināt to lietot. Parasti šie aizdevēji izsniedz kredītu summā līdz pat 90% no auto tirgus vērtības.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: